1_5Чотири  роки тому у розпал Євромайдану режим Януковича вирішив перейти у наступ – 16 січня 2014 року без обговорення, у «ручному режимі» Верховна Рада ухвалила так звані «диктаторські закони».

Усі проголосовані зміни були спрямовані на жорстке обмеження прав і свобод громадян у частині висловлювання протесту проти дій влади. Доходило до безглуздого – зокрема,

передбачалось 15 діб арешту за участь у мітингу в шоломі. З прийняттям цих законів в країні фактично запроваджувалась цензура, в тому числі й в інтернеті. Окремі норми цих законів певною мірою були запозичені з російського законодавства. Таким чином, режим Януковича хотів криміналізувати дії парламентської опозиції та громадянського суспільства.

У січні 2014-го я, як заступник голови Лічильної комісії Верховної Ради VII скликання відразу заявив, що це злочин, і ті, хто його вчинив, мають нести за це кримінальну відповідальність. Адже саме після прийняття цих законів, Майдан оголосив повну мобілізацію. І вже 22 січня на Грушевського пролилася перша кров – від вогнепальних поранень загинули Сергій Нігоян та Михайло Жизневський.

Я був першим, хто давав покази у Генпрокуратурі щодо подій 16 січня у Раді. Насправді ця справа могла бути доведена до суду за лічені тижні. Адже в розпорядженні Генпрокуратури є всі фото й відео докази, зроблені протягом 16 січня у сесійній залі.

Нині у кримінальному провадженні щодо «диктаторських законів» повідомлено про підозру 15 особам – екс-президенту Януковичу, колишньому першому заступнику голови ВР Калєтніку, екс-голові лічильної комісії Олійнику, екс-керівнику фракції Партії регіонів Єфремову та ще 11 народним депутатам VII скликання, які були членами Лічильної комісії. Проте, минуло чотири роки, а справа фактично не рухається. До слова, більше 60-ти парламентарів, які тоді в 2014-му голосували руками, були переобрані до Верховної Ради VIII скликання. Ці люди за вчинення цього політичного і правового злочину не понесли жодної відповідальності, а успішно продовжили свою політичну діяльність…Канівець: Порошенко буде змушений погодитись на Яценюка-прем’єра.  Відео.
У політичній кризі, яка на сьогоднішній день склалась в країна, в більшій мірі винна Банкова і особисто Президент Петр Порошенко.
Канівець: Обмін полоненими з гуманітарної сфери повністю перейшов у політичну складову. Відео
Сьогодні у питанні обміну полоненими українська дипломатія майже зовсім не ефективна. Про це в ефірі телеканалу «112» заявив народний депутат VII скликання...
Олег Канівець, гість 112 Україна, 30.11.2015  Відео
Олег Канівець про призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, про відставку заступника начальника Нацполіції Василя Паскала та про другу річницю силового...

Олег Канівець у Twitter:

banner 2 min

 

Oleh Kanivets facebook youtube t m