Сьогодні, 27 жовтня, 80-ті роковини масових розстрілів української інтелігенції в урочищі Сандармох.

Це урочище в далекій Карелії стало одним із сумних символів великого сталінського терору.

Страшні цифри говорять самі за себе… Найбільшу групу в’язнів – 1111 осіб (серед яких було 170 українців), розстріляли з 27 жовтня по 4 листопада 1937 року.

Розстріляне українське відродження, цвіт нації – письменники, вчені, актори… Сандармох недарма називають "українською Голгофою". Тут Україна втратила творця театру "Березіль" Леся Курбаса, драматурга Миколу Куліша, письменника Валер'яну Підмогильного, поета Миколу Зерова, письменника Марка Вороного, історика Матвія Яворського… Тоді ж було розстріляно і цілу родину Крушельницьких – батька, колишнього міністра освіти Української Народної Республіки, двох його синів та доньку.

Загалом протягом 1937 року на площі в 10 гектарів в урочищі Сандармох було розстріляно більше дев’яти тисяч людей різних національностей. Тоді ці розстріли "приурочили" до 20-річчя так званої "Великої Жовтневої соціалістичної революції".

Органи НКВС, а потім КДБ СРСР та ФСБ Росії приховували місце масових вбивств від родичів загиблих і громадськості. І лише у 1997-му році про урочище Сандармох як могильник НКВС стало відомо світові. 
Пам'ять про ті страшні часи – це ще один привід назавжди порвати з усім радянським минулим!

ПАМ`ЯТАЄМО!Канівець: Порошенко буде змушений погодитись на Яценюка-прем’єра.  Відео.
У політичній кризі, яка на сьогоднішній день склалась в країна, в більшій мірі винна Банкова і особисто Президент Петр Порошенко.
Канівець: Обмін полоненими з гуманітарної сфери повністю перейшов у політичну складову. Відео
Сьогодні у питанні обміну полоненими українська дипломатія майже зовсім не ефективна. Про це в ефірі телеканалу «112» заявив народний депутат VII скликання...
Олег Канівець, гість 112 Україна, 30.11.2015  Відео
Олег Канівець про призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, про відставку заступника начальника Нацполіції Василя Паскала та про другу річницю силового...

Олег Канівець у Twitter:

banner 2 min

 

Oleh Kanivets facebook youtube t m