muzey16 липня у селі Конюхів Стрийського району відкрили оновлений музей-садибу командира Головного військового штабу УПА Олекси Гасина. Участь у відкритті взяв і голова благодійного фонду «Добре серце», народний депутат VII скликання Олег Канівець, повідомляє прес-служба політика.

В музеї представлені особисті речі Олекси Гасина та його родини.

«УПА постала в найкритичніший для української нації

час, коли в умовах збройного протистояння двох тоталітарних імперій (нацистської та радянської), їй загрожувало фізичне знищення», – говорить Олег Канівець. Політик переконаний, що, маючи на Львівщині таку величну традицію та історію, ми повинні шанувати пам'ять про тих людей, які ціною власного життя боролися за соборну й незалежну Україну, відновлювати ті місця, які є символами нашої історії.

Нагадаємо, що Олекса Гасин (Олександр Іванович Гасин, псевдо – «Лицар»), був українським політичним та військовим діячем, учасником визвольних змагань 1940-х років, заступником військового міністра в Українському державному правлінні (07.1941), керівником групи УПА-Захід (на початку 1944), начальником Головного військового штабу УПА (01.1946—01.1949). Аби не потрапити в полон до енкаведистів, 31 січня 1949 року Олекса Гасин застрелився.

Фото : Олег ДовганикКанівець: Порошенко буде змушений погодитись на Яценюка-прем’єра.  Відео.
У політичній кризі, яка на сьогоднішній день склалась в країна, в більшій мірі винна Банкова і особисто Президент Петр Порошенко.
Канівець: Обмін полоненими з гуманітарної сфери повністю перейшов у політичну складову. Відео
Сьогодні у питанні обміну полоненими українська дипломатія майже зовсім не ефективна. Про це в ефірі телеканалу «112» заявив народний депутат VII скликання...
Олег Канівець, гість 112 Україна, 30.11.2015  Відео
Олег Канівець про призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, про відставку заступника начальника Нацполіції Василя Паскала та про другу річницю силового...

Олег Канівець у Twitter:

banner 2 min

 

Oleh Kanivets facebook youtube t m