Міністерство енергетики та вугільної промисловості зараз працює над тим, щоб з лютого-квітня 2017 року відбулось не чергове підняття тарифів на електроенергію, а їх зниження. Про це в ефірі телеканалу «Чорноморська ТРК» заявив народний депутат VII скликання Олег Канівець.

«Тарифоутворення – це не прерогатива Кабміну, це прерогатива, в першу чергу, Національної комісії, що здійснює регулювання електроенергетики та комунальних послуг. І чергове підвищення тарифів на електроенергію планується з 1 березня наступного року. Але сьогодні міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик сказав, що можливо, і над цим працює міністерство, з лютого наступного року буде не підняття тарифів, а їх зниження», - говорить Канівець.

Політик наголошує, що собівартість вироблення електроенергії в України варіюється від і до – в залежності від виробленої електроенергії атомною енергетикою, вона найдешевша, і тепловою генерацією, а теплова генерація – це, в першу чергу, вугілля. «І ось в складову тарифу на електроенергію включається вартість вугілля, яке використовується нашими тепловими електростанціями при виробленні електроенергії. А в тариф, який розроблявся НКРЕКП на вугілля включається й доставка до Роттердаму, що є нонсенсом для України. Проти цього виступають не тільки експерти, але й саме міністерство енергетики. Уявіть собі, що вугілля, яке видобувається в Україні, гіпотетично має йти до Роттердаму, а потім з Роттердаму назад в Україну. І ось ця складова включається в тариф, і це дає здороження електроенергії практично на 20%. Від цього виграються, без сумніву, приватні генеруючі компанії. Тому це має переглядатись і я думаю, що міністерство має всі підстави, змусити НКРЕКП переглянути тариф на електроенергію», - переконаний Канівець. 

 

 

 Канівець: Порошенко буде змушений погодитись на Яценюка-прем’єра.  Відео.
У політичній кризі, яка на сьогоднішній день склалась в країна, в більшій мірі винна Банкова і особисто Президент Петр Порошенко.
Канівець: Обмін полоненими з гуманітарної сфери повністю перейшов у політичну складову. Відео
Сьогодні у питанні обміну полоненими українська дипломатія майже зовсім не ефективна. Про це в ефірі телеканалу «112» заявив народний депутат VII скликання...
Олег Канівець, гість 112 Україна, 30.11.2015  Відео
Олег Канівець про призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, про відставку заступника начальника Нацполіції Василя Паскала та про другу річницю силового...

Олег Канівець у Twitter:

banner 2 min

 

Oleh Kanivets facebook youtube t m